... ve sklenici vod(k)y

úterý 23. duben 2013 09:35

je pochopitelné, že prezident musí mít vše potřebné k výkonu své funkce. takový havel měl třebas knihovnu, klaus zrcadlový sál. každej prezident holt něco stojí. politolog jan piha uvádí, že když si lidé zvolí alkoholika, musí se ochrana zákonitě zvoleného představitele země samozřejmě přizpůsobit. zakoupení přenosného spektrometru za jeden milion korun je pak logickou a zcela přirozenou součástí ochrany hlavy státu. 

v některých zemích navíc, jako kupříkladu v zamoldavské lidově tyranské republice, panuje zvyk vítat návštěvy štamprlí šnapsu a kouskem slaniny. jelikož z protokolárních důvodů odmítnout nelze (kdo by riskoval ozbrojený konflikt), po příletu do této strategické destinace bude muset přiskočit ochranka a bez smočení jakékoli části přístroje rychle prověřit, zda nabízený alkohol neobsahuje metanol. 

práce prezidenta je vysoce náročná a dle posledních lékařských výzkumů financovaných z evropských sociálních fondů (pod záštitou české prezidentské kanceláře a likérky jelínek) bylo prokázáno, že některá obzvláště exponovaná a náročná povolání, jako třeba mozkový chirurg, pilot stíhačky nebo nejvyšší velitel ozbrojených sil české republiky, svoji práci vykonávají nejlépe pod vlivem alkoholu. „víte, jak je takový přistání stresující?“ svěřil se nám nad půllitrovkou vodky elitní stíhací pilot, „bez dvou panáků by ses z toho normálně po***. se podívej, jak se mi klepou ruce.“ vláda dostala nyní úkol připravit seznam zaměstnání, ve kterých se bude povinně v pracovní době popíjet kontrolované množství kvalitního alkoholu. dle bleskového průzkumu veřejného mínění provedeného institutem spoz s koupí spektrometru souhlasí 76,3% čechů: „když si můžou při mši popíjet kněží, kdy by vyčítal těch pár frťanů miloškovi,“ zní národem téměř unisono. 

někteří odborníci však na věc nazírají střízlivě: „to jsou vyhozený prachy,“ prozradil mi kamarád lékař. „methanol se přece odbourává až poté, co se odbourá ethanol, jinými slovy, našemu prezidentovi nic nehrozí. to by musel napřed kompletně vystřízlivět.“  

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky