státní smutek

čtvrtek 27. červen 2013 20:30

bělovlasý pán se skelným pohledem obklopen skupinou lidí šeptá nějaká slova. mluví anglicky. s výrazným přízvukem. jörg si není jistý. co to je jen za přízvuk, říká si. ten člověk určitě není ani američan ani brit, pomyslí si a dál ostřížím zrakem sleduje ulici, zda nezahlédne nebezpečný pohyb. 

jörg je zaměstnancem úřadu pro národní bezpečnost. zrovna teď tady má být někde někdo na státní návštěvě. rutina, řeklo by se. ne však pro jörga. jörg je profesionál.

zbystří. ten mátožně, jakoby v transu se pohybující člověk, právě pronesl slova taliban a al-kaida. léta tréninku AfNS a z jörga se náhle stává dokonale fungující automat. kymácející se člověk teď právě otvírá ústa a pronáší: allahu – akbar. jörg přesně ví, co bude následovat. detonace, kouř, chvíle ticha a pak kvílení, nářek zmrzačených lidí, lidí potácejících se ulicemi v šoku. jörg je profík. to nedopustí. bez přemýšlení vytahuje služební zbraň a za běhu vyprázdní do toho cizince celý zásobník. cizinec se se slovy "allahu akbar" sune k zemi.

křik, kvílení. ty vole, a nebyl to čečenský prezident? zmatek. sirény.

jiří rusnok odloží telefon. no nic, obrátí se k několika odborníkům velké váhy. máme po vtákách. balíme.

to bylo krátký, povídá jedna nadváha.

a bylo toho dost, pomyslí si jan, příslušník bé-í-es. ostřížím zrakem profesionála sleduje chodbu a ulici. všude klid a ticho.

jen někde v dálce zavýskne výrostek. 


VIDEO ZDE

MILOS´ICEBREAKERS

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky