a ty mor ho!

středa 23. říjen 2013 17:09

povolební komentář 

uff, tak to máme za sebou. chvíle napětí, klokot dat po síti a už to na internetu naskočilo. vítězové voleb SDFB (strana důchodců františka burdy) otevírají šampaňské. zisk 18,5 % z nich učinil hvězdy a jejich prezident, pan františek burda, je jistě pověří sestavením vlády.

sečteme-li zisk HLŘ (hnutí LEPŠÍ ŘEPY) a hnutí „Nové tváře“ – Jundrov žádá nové tváře, mohli by burdovci s přehledem sestavit vládu podporovanou 101 poslanci. Je ovšem fakt, že nevypočitatelnost posledního subjektu je zřejmě bude nutit pokukovat i po jiných spojencích. logicky by se nabízelo NO! (Nespokojení občané), ti si však zabouchli vrata do koalice již před volbami nevybíravými útoky nalevo i napravo, obzvláště pak na pana prezidenta burdu.

Pomyslným jazýčkem na vahách by se mohlo tak stát OHMO (mimoňská obroda), kteří kdyby se spojili se ŽB (ženy pro brod) a se svými přirozenými ideovými partnery B10, mohli by ještě zamíchat kartami.

velkým, možná i skutečným vítězem voleb se (de facto) stává M.O.R. (za Morální Očistu Regionu), o jehož tichou podporu se nyní budou ucházet téměř všechny strany a hnutí.

je velká škoda, že parlament o půl procentního bodu těsně utekl OCJJ (hnutí o co jim jde?!) a celkem očekávaně i úsvitu přímé demokracie tomia okamury i hnutí „Z“ (neplést s ZH). ale alespoň, že spolu s OMMO (občané městu, město občanům), dosáhla tato hnutí na státní příspěvek a za rok, dva, možná i tři, kdo ví, zda parlamentní laťku neskočí... 

 


a zda se raduji já? při četbě volebních lístků mi naskočil samo chalupka:

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu, 
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu; 
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: 
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

 

tolik dnes ode mne z paralelního vesmíru. 

strany a hnutí, strana 2

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky