halloween & hello kitty II

čtvrtek 31. říjen 2013 08:27

jak jsem psal v předchozím článku, halloween je milá slátanina několika tradic, a to převážně keltské a křesťanské. vyřezávají  se dýně (jack-o-lanterns, což je mimochodem taky moc hezká historka), oblékají strašidelné kostýmy. nebo veselé kostýmy. nebo sexy kostýmy, pokud si je můžete dovolit obléci, ovšem. nebo prostě jakékoliv kostýmy. popíjí se. kreativnější za sebe hážou slupky z jablek. vypráví se strašidelné příběhy. prostě idylka to napohled. 

nicméně existují organizace, kterým tradičně leží halloween v žaludku. správně, jsou to všechny možné křesťanské církve. upřímně řečeno, moc nechápu proč, když halloween je v podstatě křesťanský produkt. ale možná jim leze na nervy, že od toho sedmého století, kdy vymysleli skvělý konkurenční plán svátku všech svatých, ten keltský samhain se furt z halloweenu ne a ne úplně dostat a pořád tam něco z něj přežívá. chápu, to naštve.

tak co dělat s takovou konkurencí? inu, různě. tak třeba v americe s ní některé církve bojují tak, že sice kostýmy jo, ale jen kostýmy křesťanské, takže dětičky jsou oblečené za ježíše, andílky, tři krále a tak podobně. a do dýní se dlabou obrázky ježíše. no děsná sranda.

jiný trik jsou křesťanské pekelné domy (to teda zní, co?). hell houses. to je dost makabrická a kýčovitá show: tak jako máte na poutích dům hrůzy, tak tady je to samé. jen místo duchů a kostlivců vidíte jak otec mlátí matku a děti, týnejdžr si prostřelí hlavu pistolí, slečně drasticky a se spoustou červené barvy provádějí potrat, homosexuálové uzavírají manželství či slečnu znásilňují ožralci. tedy - vidíte svět bez boha. (být to v polsku, určitě do toho dodají ještě děsivou zrůdnost, totiž umělé oplodnění, to tam teď je aktuálně v módě napadat „děti ze zkumavky“.)

alternativní činností pak je - to aby děti nepřišly o sladkosti - na kostelním parkovišti rozestavit rodiči dbající o spásu dušiček svých dětí auta a z kufrů rozdávat sladkosti. takže děti nemusí chodit v démonických kostýmech s vrstevníky. taky asi děsná zábava.

ale pochopitelně hlavním řešením je zákaz, zákaz, zákaz. v kombinaci se strašením. neboť halloween je (dle názoru křesťanských církví) svátkem pohanským, plným černé magie, esoteriky, zahrávání si s démony a ďáblem. když si budete zahrávat s těmito věcmi, třeba i nechtěně a jen tak mimochodem, určitě umožníte démonům vstoupit do své duše.

to máte úplně stejné jako knížky o harrym potterovi, knihy bez boha, plné čar, magie a kouzel, kde harry potter je sebestředně emancipovaný, ani jednou se za celých sedm knih nepomodlí k bohu a všechno chce řešit sám nebo s přáteli. když tohle budou vaše děti číst, začnou mít noční můry. budou se pomočovat. nebudou spát. zhorší se jim prospěch. bude třeba povolat exorcistu. a nedělám si prdel. 

nevím, zda vůbec tušíte, ale taková hello kitty, to je vlastně démon, ďáblova kočička jedna. kitty of hell. hell-o-kitty. a všichni vědí, že kočka je symbolem magie a pekla. tím, že roztomilé předškolačce koupíte růžovou pekelnici, zahráváte si s její duší.

hellokitty.jpgvšiml si někdo z vás, říká katolický kněz pavel popielnicki, exorcista bialostocké diecéze, že hello kitty nemá ústa? vznikla totiž tak, že dítě japonského tvůrce hračky mělo (dle výše zmíněného exorcisty) rakovinu dutiny ústní. otec poprosil démona o pomoc a věnoval mu za uzdravení tuto hračku. a tak umožnil vstup démona do milionů domácností nic netušících rodin.   

inu, jak praví kněz gabriele amorth (hlavní exorcista římské diecéze), bude zapotřebí stále více a více exorcistů, neboť těžké časy nastávají a o duše lidí musí stále více kaplanů bojovat. jen se rozhlédněte: v televizi nic než upíři a zombie, holčičky mají na stěnách plakáty z twilight ságy, všude rocková a metalová muzika, gotická subkultura. člověk si to ani neuvědomí a duše je v plamenech. stačí jen cvičit obyčejnou jógu, aby do vás vstoupil ďábel a stáhnul vás do pekla! 

díkybohu, že máme exorcisty. že máme pravidelné exorcismy (takové jako třeba na jasné hoře v polské częstochowej). že máme armádu katolických exorcistů. že máme časopisy o exorcismech, které pomáhají i nám laikům rozpoznat nebezpečí.

nějaký blogger říká, že halloween je křesťanský svátek? ale kdeže. je to stezka satanova. co stezka, highway to hell to je. 31. října nedlabejte dýně a neoblékejte se do kostýmu a nikam nechoďte, nechcete-li dovolit démonům ovládnout vaši duši. nechcete-li se smažit v plamenech pekelných na věky věků. 

s pozdravy

„střezte se halloweenu“

a

„vyrvěte dětem z ruky hello kitty – vyrvěte je z náruče ďábla“,

loučím se s vámi v pokoji.

 

obývacím. 

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky