čemu lidé věří III

pátek 24. leden 2014 10:36

l. ronald hubbard

stalo se to tak před 75 milióny let. ne teda přímo u nás, ale v naší galaxii jo. mocný vládce galaktické konfederace jménem xenu (vyslov zínu, souvislost s xenou – vyslov zínou - neprokázána) zde vládl 76 planetám (včetně země, tedy týgijeku, v jeho řeči). problém byl, že všech těch 76 obydlených planet bylo děsně přelidněných, v průměru vycházelo 176 miliard tvorů per planeta. to taková čína je ve srovnání s tím úplná poušť. takže xenu vymyslel ďábelský plán: 

s pomocí zlotřilých psychiatrů (psychiatři jsou vždycky zlotřilí. a ti co nejsou, jsou vrazi a sadisté)1) si povolal miliardy miliard lidí k „pohovorům“ a tam jim píchnul paralyzující směs glykolu s meruňkovicí. pak nebohé bezvědomé lidi nacpal do vesmírných letadel (vypadaly překvapivě stejně jako ty naše pozemské z padesátých let minulého století, jen na rozdíl od nich měly raketové motory a dokázaly uletět 300 světelných let za 9 týdnů) a odletěl s nimi na zemi, tedy týgijek2). tady si je naskládal kolem sopek a do sopek pak naházel vodíkové bomby a ty pak udělaly bum prásk bum a s lávou všechny ty chudáky oddělaly.

xenu (autor r. vodicka)úspěch, řekli byste, být psychiatrem nebo intergalaktickým vládcem. jenže ono to není snadné oddělat poddaného xenu-a. těla byla sice mrtvá, ale nesmrtelné duše, tedy thétani, poletovaly i poletovali sem a tam.

aby se jich zbavil, postavil xenu spešl paprskové pasti. a tak je pochytal, naskládal je do krabic a poslal je všechny do takového 3d multiplexu. seděli tam bez koly a popcornu a tam jim totálně a nafurt vymyl mozky. pouštěl jim totiž nonstop filmy o ježíšovi a mohamedovi a abrahamovi a mojžíšovi a potopě a adamovi a evě a mluvícím hadu a neposkvrněném početí furt a furt a furt dokola, až se z toho totálně zcvokli. když se pak thétani vypotáceli z kina, byli z toho tak fest zblblí, že se začali srážet dohromady a začali věřit, že jich nejsou miliardy, ale že jsou jeden. no, a takhle ty chumly, tyhle thétano-kupy nám nakonec obydlely naše předky.   

mezitím sice despotu xenu´a zatkli a uvěznili v hoře, kde je za silovým polem uvězněný dodnes, ale to thétanům už nepomohlo.

a zatím tady na zemi jsme se vyvíjeli, civilizace vznikaly a zanikaly a plán imperátora xenu fungoval: představy z 3d mozkopracího multiplexu v hlavách thétanů daly vzniknout všem našim náboženstvím.

a ani bychom se to nikdy nedozvěděli, kdyby se 13. března 1911 v nebrasce nerozhodnul narodit velký l.ron (elron) hubbard, l.r.h. 


milí čtenáři. pokud vám prozatím neexplodovala hlava, nevyskočili jste z okna nebo jste jinak nezblbli, tak si myslím, že bych si zasloužil metál. nebo aspoň uznání, neb jsem vám právě ušetřil tak plus mínus milion korun. tolik byste zaplatili, abyste se v scientologické církvi dostali na úroveň ot III 3), kde by vám výše uvedená tajemství sdělili. nepřipravené ucho to totiž může zabít. 

je mi dost líto, že nemám víc času a prostoru psát o „elronovi“ hubbardovi, kam se hrabe chuck norris. ta lítost pramení z faktu, že je skutečně pozoruhodné, jak výrazně se liší oficiální scientologický životopis elronův od skutečnosti. a to mluvíme o 20. století, to máte hned za rohem se spoustou fotek, novin, svědectví, filmových záznamů! ten scientologický životopis je jako číst život svatého. co nějakého svatého, život samotného ježíše (až na to, že o ježíšovi do třicítky nám bible skoro nic neříká, zato o elronovi víme, že uměl jezdit na koni dřív než začal chodit, číst a psát uměl ještě než mu byly čtyři, byl pokrevním bratrem indiánů s jejichž šamanem se od ve věku šesti let přátelil a tak dál a dál). a scientologové tomu všemu věří.

ten životopis skutečný vypadá zajímavě, avšak relativně normálně, uvěřitelně a skutečně; žádný pronikavý intelekt, žádná dokončená škola, žádné spirituální cesty, poznání a zjevení, takový fajn život poflakujícího se dobrodruha. 

elron hubbard začal jako pisatel povídek brakové literatury, převážně ale fantasy a sci-fi. po jedné extrakci zubu (v té době se jako anestetikum používal oxid dusný, rajský to plyn s halucinogenním potenciálem) dle svých slov na osm minut zemřel a ve své smrti všechno pochopil. a poté napsal své největší dílo, vyjasňující prostě vše na zemi a vůbec a bastafidli. dílo tak jedinečné, že nebylo nikdy vydáno. čtenáři rukopisu prý buď zešíleli, nebo zemřeli. scientologická mytologie vypráví třebas o jednom čtenáři, který přišel nakladateli vrátit zapůjčený rukopis, a okamžitě poté bez jediného slova vyskočil z okna mrakodrapu.

no nic, po velmi krátké, lehce komické vojenské kariéře a roztomilém románku, přesněji trojúhelníku s okultními rysy4) napsal své stěžejní dílo: dianetika. původně se to mělo jmenovat „temný meč“ nebo „excalibur“ nebo „věda mysli“. psychologové sice tento blábol nikdy nebrali ani na okamžik vážně, ale dianetika, čili jak elron říkal: milník na cestě člověka srovnatelný s objevem ohně či kola, byla na světě:

e-metermozek si zapamatuje, byť většinou nevědomě, každou zkušenost, událost, každý zážitek, vše co se kolem nás stane. bolestivé a zlé zážitky (engramy) se ukládají v „reaktivní mysli“ a mohou být kdykoli později spuštěny a tak nám škodit. pomocí techniky „auditing“ (naslouchání) dochází k regresivní cestě engramy zpět a dál do minulosti, a tak se člověk těchto škodlivých nevědomých vzpomínek zbaví a očistí se (tedy amatérské vykradení psychoanalýzy). díky tomu se zlepší jeho fungování, zvýší se mu iq, paměť se stane fotografickou a vyléčí si všechny psychosomatické nemoci krátkozrakostí a vředy počínaje, přes artritidu až klidně zase prachobyčejnou rýmou konče. (tady zase vykrádají naši moderní léčitelé.) a mimochodem, dianetika vyléčí i homosexualitu, kdybyste se ptali. jo, a funguje stoprocentně a taky je stoprocentně vědecká, neb vám dají držet dvě plechovky spojené drátem s takovým přístrojem s ručičkou, která se hýbá doleva a doprava. a je to na elektriku. a říká se tomu e-meter. a vypadá fakt cool. 

poprvé vás změří a otestují úplně zadarmo, ale vždycky se pak ukáže, že potřebujete jejich další pomoc. tahle dianetika není nic levného, stojí to spoustu peněz. ale lidé za svůj rozvoj byli a jsou ochotni platit.

se vznikem dianetiky přestal mít elron konečně potíže s penězi. a když po nějaké době začalo i elronovým stoupencům dianetiky docházet, že to vůbec nefunguje a že je to celé úplný nesmysl, když i jeho následovníci začali kriticky myslet a pochybovat, elron hubbard vymyslel náboženství:

scientologii.

SeaOrgje to v podstatě dianetika smíchaná s naukou o nesmrtelné duši a s velkou dávkou dobře ukryté sci-fi poslepovaná dohromady dost nesourodým a nesrozumitelným plácáním. členové církve mají učební materiály a příručky a auditing „zdarma“ výměnou za pravidelné a vysoké příspěvky placené církvi. což je zřejmě výhodné z hlediska daní. totalitní struktura církve je v tomto případě obzvláště zřetelně patrná: třeba představitelé „elity“ církve, tzv. sea org (hubbard zbožňoval lodě, profi scientologové tak tvoří „mořskou organizaci“) jsou podrobeni vojenské disciplíně, církev rozhoduje, zda vůbec smějí mít děti, kdy a koho si vezmou, má vlastní „nápravné“ pracovní tábory. je to vojensky organizovaný „řeholní řád“ a při vstupu se podepisuje smlouva na miliardu let (a billion-year contract). tedy nejen na tento život, ale i na všechny další a další až po celou miliardu let. působivé.

a pokud některý člen církve (na jakékoli úrovni) najde dostatek síly z téhle ufoňácké „severní koreje“ utéct, automaticky se přeruší všechny kontakty s jeho rodinou, dětmi, je vystaven zastrašování, útokům, vydírání, cílené pomlouvačné kampani.

pro mne je pozoruhodné, že významná část těch, kterým se podaří z této sekty utéct, nadále scientologii věří. stále věří neúspěšnému sci-fi spisovateli elronovi hubbardovi, co vymyslel dianetiku a zjevil lidstvu hrůzný čin intergalaktického vládce xenu. a dál osvobozují své thétany.

je velmi obtížné zjistit, kolik je na světě scientologů, neb církev sama žádné věrohodné statistiky nepředkládá. tu plácne jedno číslo, jindy diametrálně řádově zcela odlišné. obecně se ale uvádí přibližně 8 – 10 milionů scientologů po celém světě. 

scientologové operují i v české republice a v praze, plzni, brně a ostravě fungují dianetická centra, tedy v praxi rekrutační kanceláře scientologické církve. 


psychiatrie zabíjí1) když jsem poslouchal autentické hubbardovy nahrávky přednášky pro sea org, kde hovoří o kopírování thetanů a o xenuovi fantasmagorickým způsobem, po pár minutách mě napadalo jediné: ten člověk skutečně potřeboval psychiatrickou péči. to nebyla promluva svéprávné, psychicky zdravé osoby. ale je fakt, že nejsem trénovaný psycholog či psychiatr. psychiatrie je v scientologii ztotožněna se zlem a ve svém sídle mají muzeum zvěrstev psychiatrie - víceméně srovnatelné s holocaustem. s psychiatrickou pomocí měl totiž elron za svého života několik zkušeností. 

2) teegeeack 

3) ot, operating thetan, úrovně duchovního stavu ve scientologii, o osmi "ot" víme, o dalších sedmi není mnoho známo. 

4) obzvláště uchvacující je moment, jak přivolával s kolegou, jemuž pak přebral slečnu, elementála potřebného pro následnou sexuální magii: jeho kolega používal „čarodějný proutek“ (přeloženo: penis) k vytvoření energetického vortexu (překladu netřeba, snad je jasné, co to asi znamená) a elron pak hledal znaky a znamení v astrálním prostoru... 


 

předchozí části série: 

čemu lidé věří 0 - o víře a želvě

čemu lidé věří I - kterak prorok z kloubouku překládal poselství boha z kolobu

čemu lidé věří II - jak to všichni sestřičkám zbaštili i s navijákem (spiritismus)

 omlouvám se všem scientologům, že převyprávěním jejich dogmat ve zkrácené formě, může vzniknout dojem, že si z nich dělám srandu.

není to pravda. vážně. nedělám si srandu z nich. nanejvýš si tak dělám prdel z nesmyslů, na nichž je postavena jejich víra :) 

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky