glosa islamofobní

sobota 10. květen 2014 08:07

ministr vnitra čr: "na druhou stranu chápu rozhořčení dosud poklidné muslimské komunity v české republice. zároveň jsem požádal zástupce policie, BIS a UZSI, aby v budoucnu při případných zásazích tohoto typu společně zohledňovali i ostatní aspekty a rizika, které podobné zásahy mohou vyvolat." 

tak příště by měla policie zvážit všechny okolnosti zásahu. jestli se třeba nezout, když chytá teroristu, aby se nedotkla iracionálních citů jedné skupiny obyvatel. už před týdnem nazval pan halík zásah policie „hříchem“, což mělo za následek to, že jsem si poprskal monitor. nevadí, aspoň jsem si ho pak musel umýt. už to potřeboval.

shodou okolností současně s tímhle ministerským prohlášením se mi objevila i jiná zpráva: našemu kolegovi, saudskému bloggerovi raifovi badawi, byl v odvolacím řízení zpřísněn rozsudek na deset let vězení, 1000 ran bičem a pokutu něco přes pět milionů (přepočítáno na koruny). dopustil se totiž toho, že na svém blogu „saudsko-arabští liberálové“ lehce kritizoval roli náboženské policie. no, mohlo to být horší, původně byl obžalován z odpadlictví od islámu a to jak víme, se trestá smrtí. naštěstí se mu prozatím podařilo přesvědčit soudce, že je dobrým muslimem.

raifffn.pngna chvíli mne pobavila myšlenka, že by snad mohl pan halík naznat, že někoho bičovat za názor a pak poslat na deset let do vězení je taky hřích, srovnatelný přinejmenším s českým policejním zásahem v pražské mešitě. ale asi o tom neví. pro něho to jsou prostě jeho bohabojní muslimští bratři.

jistě to má správně promyšlené. 

když ti jeho čeští muslimští bratři a sestry jsou tak mírní. tak umírnění... sekali by končetiny jen v ideálním státě, jak se podařilo zaperlit jejich českému nejvyššímu představiteli Muneeb Hassan Alrawiovi. a určitě by je nesekali jen tak zbůhdarma, ale vždy jen z nějakého svatého, zbožného důvodu. 

mno, když jsme u toho, tak vážně: oni žádní umírnění muslimové nejsou. jejich „umírněné“ názory totiž zahrnují bití žen (ale jen když neposlechnou manžela!), mrzačení, ponižování, tělesné tresty, kamenování za věci, které často nespadají do evropského trestního práva ani náhodou. zahrnují povinnou víru v totální nesmysly koránu, jako třebas že sladká voda se nemísí se slanou. jejich neměnná svatá kniha nejen schvaluje, ale i vyzývá k násilí, vraždění a pedofilii (jejich prorok mohamed si vzal šestiletou aišu a co s ní prováděl, je přístupné až od osmnácti - vlastně ne, počkat, zakládá to skutkovou podstatu zvlášť odporného trestného činu). no a pochopitelně, všichni muslimové jsou zavázáni k šíření těchto představ. a k zavádění takovéhoto islámského "práva" všude tam, kde se ho prostě prosadit podaří. tomuhle umírněnost neříkám. 1)

jen tak pro pobavení z přednášky „muslimského učence“ (to je ovšem taky slovní spojení k poprskání monitoru) žijícího v británii: navrhuje, aby křesťané byli nuceni přestoupit na islám tak, že se budou ponižovat a zesměšňovat - povinné nošení bot každá jiné barvy, zákaz chození po chodníku, červený řemen kolem krku, čelo vyholené – haha, mě by tohle ovšem už udělat nemohli... vlastně stop, tyhle výhody platí pro křesťany, já už bych byl tou dobou dávno ukamenovanej. s ateisty se ani nebaví.. 

každý má právo na to, aby si věřil čemu chce. menšiny mají právo na své zvyky, představy, svůj jazyk, pokud chtějí, mohou si uchovávat svoji kulturu a stát by jim v tom měl být nápomocný. není to tak, že se všichni musí povinně asimilovat do majoritní společnosti. není to ani náhodou tak, že většina přehlasuje menšinu a řekne: vy držte hubu. 

nicméně, pokud budou prosazovat a uvádět v život totalitní ideologie středověku, sorry, máte smůlu. žádné spolky přátel adolfa hitlera nebudou. 

křesťanství bývalo stejné; to renesance, reformace a rozvoj vědy nakonec otupily hroty jeho surovosti rovné genocidě, jeho bigotní omezenosti i jeho krvavé, žárlivé názorové nesnášenlivosti. dnes si křesťané nemohou dovolit ani zlomek toho, co kněžím v islámských zemích běžně prochází. (přesněji, nemohou si to dovolit v evropě...)

ale kdykoli se naskytne skulinka, nějaká možnost jak uchopit více vlády a moci, křesťané ji taky rádi využijí. je celkem pochopitelné, proč pan halík sleduje své mladší bratry a sestry okem tak přívětivým. jsme jedné krve ty i já... 

no nic, jsem optimista. i ten islám jednou přejde. ve věku informačních technologií se jim to třeba nakonec rozdrolí zevnitř.

dávám tomu takových sto, dvě stě let, maximálně. 

vsadí se někdo?

:) :) :) 

 


1) mimochodem, kapka statistiky: od prvního ledna 2014 do druhého května 2014 zahynulo při přímých teroristických útocích islamistů 6.025 osob. 8.323 při tom utrpělo zranění. 


 

 

jeden z tisíců "učenců"...

váhal jsem, jestli sem poustnout něco, co říkají o bití žen, o pedofilii, placaté zemi, ale nakonec jsem sem dal tohle: muslimský duchovní o nenávisti ke všem, co nevěří, že mohamed je jeho prorok...

ta nenávist připomíná ježíše, který říká, že musíte nenávidět otce, matku, rodinu pokud nesdílejí vaše přesvědčení (lukáš14:26)

...

což potvrzuje matouš 10:37. 

jak jsou si jen podobné... 

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky