satááán!

pátek 15. srpen 2014 09:44

anneliese michel

nikdy jsem moc nechápal, jak to ti křesťané (a v tomto případě vlastně všechna abrahámovská náboženství) s tím ďáblem mají. 

tak jako bůh je dobrý, žejo. a musíme konat dobro: modlit se, své otroky bít jen trochu a nesmíme jíst ústřice, jinak půjdem do pekla. a tam si nás satan podá. jako trest za naše hříchy se budeme smažit v ohni pekelném a vůbec, děs a běs a popáleniny třetího stupně na věky věkův auvajs.

sakra, co je tohle za volovinu? přece když je satan ten zlý, tak by měl mít radost, že sakrujeme, pracujeme v sobotu a neděli, lžeme a vůbec, všelijak se prohřešujeme proti vůli boží. v tom pekle by nás mělo čekat šampaňský a hustá super cool spářka, sexy partneři dle našich preferencí, no přece nás ďábel nebude trestat za to, že děláme něco, co se jemu líbí, za to nás snad odmění...

fakt to nechápu...

ovšem taky je možný, že je všechno jinak. kdo vlastně tvrdí, že bůh je dobrý?

no, bůh to tvrdí, žejo. a jeho zástupcové to tvrdí (to jsou ti pánové v sukýnkách se směšnými kloboučky).

hele, takže to jako když někdo řekne: já jsem hodný strejda a tady mám mňam mňam kokina, půjdete s ním do sklepa???

co když je to úplně jinak, co když jsme skočili na lep podlému zvrhlíkovi, sadistickému psychopatovi?

dávalo by to dokonce smysl: ten chorobný žárlivec nás chce trestat za jiný než ten jeho správný názor a když se mu znelíbíme, tak nás upálí a utopí a petrifikuje a vůbec, vybije na ty nejrůznější způsoby.

stačí, abys skombinoval bavlnu s polyesterem a jdeš do pekla, dle starého zákona. dle nového se máš radši zmrzačit, než abys ho nevzýval, máš nechat svou rodinu a následovat ho a tak vůbec. a když budeš móóc hodný, dostane se ti věčné nebeské severní koreje. a když ne, budu tě moc moc mučit, pošlu tě do ohně pekelného na věky věkův běs děs auvajs... to mi moc nezní na hodného starouška. (a to nechávám stranou fakt, že trpí na roztrojení osobnosti.) 

co když to je všechno jinak... jen se zaposlouchejte do krásných tónů této roztomilé slovenské písničky:

řekl bych, že v oklahomě jim to začalo docházet: když si křesťané na veřejném (obecním) pozemku u kapitolu postavili tabulky s tím svým bláznivým desaterem, satanisté si to nedali líbit a začali prosazovat stavbu pomníku svému velkého vzoru, satanovi.

saqtanoklah.jpg

víte, pro mě je satan stejně skutečný jako nějaký hospodin nebo santa claus či létající špagetový netvor... pro mě za mě, když se u toho nikomu nesekají ruce a hlavy a nikoho nekamenují a neupalují, ať si klíďo píďo postaví ježíše, vedle satana, valného rozdílu v tom nevidím.

někdo tady uctívá dia? vy támhle? no tak dia taky. a krišnu, ať nežeru. šiva by se tam vyjímal určitě taky dobře. někdo chce thóra? nikdo, sorry thore, ty zůstaneš jen v hollywoodských filmech. alláhu, máš smůlu, ty se nezobrazuješ, ale kvůli tobě tady nainstalujeme kamery, až sem tví stoupenci přijdou se sbíječkama.

milí zlatí, klidně si vytvořte skanzen / veřejnou výstavku svých bohů a duchů, když vás to potěší. jednou je to veřejný prostor, tak si tam stavte, co chcete, když musíte.

anebo se na to všichni radši vykašlete a necháme tam trávník. ale buď - anebo. buď si tam může každý stavět co chce, nebo nikdo nic. to je snad fér. 

a když si při tom pěkně hrajete a nikomu neubližujete, můžete se vzájemně podporovat v těch nejroztodivnějších kolektivních utkvělých představách.

horší je, že to neubližování nastupuje málokdy.

vezměme třeba ten kult římskokatolických křesťanů, ať nechodíme daleko, ti normálně většinou skutečně věří na zlého ďábla. neznám data pro českou republiku, ale v polsku vzrostl za posledních 15 let počet exorcistů ze 4 kusů na hezkých 120. a jak jste možná slyšeli, nedávno oficiálně uznal papež františek mezinárodní sdružení exorcistů. 

exorcismy nejsou v polsku nikterak zřídkavé a kromě specialistů, tedy kněží exorcistů, provádí vymítání jako melouch i jiní kněží; nejenom že tomu sami zřejmě věří, věří tomu i jejich věrné ovečky. a dokonce tomu věří tu a tam i nějaký ten psychiatr, takže se stane i to, že si psychiatr pozve kněze k vymítání ďábla ze svého pacienta. *)

to, že všichni tihle „posedlí“ potřebují odbornou psychiatrickou či neurologickou léčbu ovšem exorcistovi nevysvětlíte. ten bděle prokoukne číhajícího ďábla, kamkoliv se jen ta potvůrka schová: hello kitty, harry potter, pokemoni, poníci, monster high...

dokonce teď o prázdninách protestovalo tuším poznaňské biskupství proti pořádání lekcí jógy pro veřejnost na náměstí. přece všichni dobře víme, jak to s tou jógou je. takový jako hezký cviči-cviči indický a najednou hup a ďábel je v tobě. a pak ti exorcista bude dobrej... polský youtube je plný doznání slečen, do kterých vstoupil ďábel při cvičení jógy.

inu, mají to někteří těžký v tomhle slzavým údolí, když nebezpečí nákazy duše číhá v hello kitty na penálu. a to si ani nemohou být jistí, že zrovna to jejich náboženství je to jediné správné, jestli vírou v ježíše neuráží třeba alláha či krišnu - světový poměr všemožných křesťanů 2,2mld. (z toho katolíků 1,1) ku muslimům 1,6 mld. ku hinduistům 1mld.

a to ani ty miliardy netuší, jestli to všechno není vlastně úplně jinak, jestli ten hodný není náhodou nakonec satan... 

jestli není lepší uctívat satánka. nebo třeba odina. nebo ra. nebo mitru... 

nebo se na to fakt, ale fakt vykašlat. 

dávat nějaké absurdní nálepky jako ďábel, antikrist, satan je přece dětinské. 


- nápad na tenhle blog jsem dostal, po přečtení blogů svých dvou zdejších kolegů bloggerů a čtenářských reakcí na jejich blogy. 

satanexorcism-main_1611539a.jpg- obrázek nahoře v otvíráku je anneliese michel, vlevo před zahájením exorcismů, vpravo v průběhu exorcismů. na vymítání zemřela 1. července 1976. a rozhodně nebyla ani první, ani poslední obětí vymítačů ďábla. 

- téma je rozsáhlé. ale myslím, že nemůžu zapomenout na televizní superstár, reverenda boba larsona a jeho sexy dcerušky, týnejdžrovské exorcistky. koho to zajímá, najde video tady*) jiný, mnohem menší křesťanský kult s bohabojným názvem církev boha všemohoucího se s tím nepáře a jde na to pěkně zostra: když jsou přesvědčení, že je někdo posedlý ďáblem, rovnou ho umlátí, rozpářou nožem nebo aspoň ušlapou. 

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky