je suis charlie

středa 7. leden 2015 23:49

když jsem za běhu psal svoji dnešní poznámku, spěchal jsem. jednak z oběda do práce, ale hlavně jsem tušil, že naši muslimové přijdou s vyjádřením. s vyjádřením, které svojí vážně míněnou absurditou zastíní jakýkoliv vtip. a nemýlil jsem se. 

celý text našich muslimských spolubratří "vyjádření k teroristickému útoku v paříži 7.1. 2015 naleznete ZDE

inu, je to tak, francouzská vláda, stejně jako všechny vlády by neměla jenom honit nějaké teroristy, to je pak už pozdě, žejo... měla by

„preventivně ochraňovat civilní obyvatelstvo a hledat již v zárodku příčiny těchto zločinů, které vedou lidi do náručí slepého fanatismu a falešné víry. Neměly by jen řešit následky, jako je pátrání a potrestání zločinců.  Zejména tam, kde je velká muslimská populace, by měly objektivně zajistit přístup k islámskému vzdělání a podporovat islámské aktivity.“

jasný? já nic, já muslim, fidly fidly. za terorismus nemůže islám, ale nedostatečný přístup muslimů ke zdrojům. malá podpora islámských aktivit... 

mno, chytrý, chytrý :D

tak tohle bychom měli. a dál? dál: můžou si za sami. nemají si dělat srandu z islámu. pak ať se nediví.

„Lidé a společnosti by si měli také uvědomit, že vyvolávání nenávisti útočením na muslimy (karikatury proroků, výzvy k bojkotu, slovní útoky, rasismus a xenofobie) vedou časem k takovým a podobným extrémním projevům nenávisti a zločinům, ač to nemusí být případ nynějších tragických událostí. Bývá to ale předvídatelný důsledek života ve společnosti, které není nic svaté a nechává některé politiky a novináře beztrestně rozpoutávat nevraživost a urážet jiné skupiny obyvatelstva zneužívaje lidského práva svobody vyjadřování, bez ohledu na to, jestli je terčem skupina rasová, náboženská, nebo sociální.“

prostě svoboda slova, ale vocaď pocaď. my bychom si s putinem rozuměli, pussy riot na sibiř, karikaturisty vystřílet, můžou si za to sami. 

inu, je to dost děsné nepochopení, nepřekvapivě rozšířené i v čechách, dokonce i na zdejším blogu. 

tak a po lopatě: je zlé, špatné a nesprávné vysmívat se lidem. za to, že jsou žlutí nebo fialoví, krátcí nebo dlouzí, blbí nebo chytří, šilhají nebo se třebas chudáci narodili v brně :) 

na lidi se vztahuje ochrana a je to správné. 

ochrana se ovšem nevztahuje na myšlenky, názory a představy. pokud si budete myslet, co já vím, že prapodstatou světa je modrý slon s ručičkama, mám právo říct, že to je pěkná blbost. jistě, mohu to říci i kultivovaně, decentně, diplomaticky, ale klidně můžu i humpolácky.

mohu si z toho dokonce i dělat legraci, dokonce nakreslit srandovní obrázek modrého slona na záchodě, když se mi bude chtít.

je to srozumitelné?

myšlenky si nezasluhují žádnou ochranu, lidé ano.

jakmile začnete některé myšlenky chránit zákonem, začíná cesta k totalitě.

takže, když třebas někdo opublikuje takovouhle karikaturu:musl700.jpg

můžeme diskutovat o vhodnosti, provedení, smyslu. a ano, věřím, že se najde nějaký ten křesťan, žid, hinduista, buddhista, co se tímto obrázkem bude cítit uražen. a někteří z nich si dokonce poklepou na čelo. možná odplivnou. a to je tak asi všechno. zase se vrátí zpátky k tomu, co dělali před chvílí. 

mě se třeba soukromě tahle karikatura zdá dost pitomá, ale prosím, ať si tady visí. 

když se objeví ovšem nějaký takovýhle obrázek, muslimFJXduXB.jpg

tak hoří budovy, létají dlažební kostky, teče krev a lidé umírají. noviny se autocenzurují, lidé se bojí vyjít na ulici...

a jak nás poučuje šaria pro českou republiku, můžeme si za to sami, neb rozsíváme nenávist... 

halóó, ťuk ťuk, tady jste v evropě, pánové. muhammad_and_aisha-252x300-2.jpg

tady můžeme říct, že náboženství je pitomost, prorok co si bere šestiletou holčičku a souloží s ní v devíti je pedofil a vy nemáte právo kvůli názoru rozbíjet výlohy a vraždit. 

no nic, ještě že závěrečné poselství našich bratří ze šarii je jasné: 

"Budeme usilovat ještě více o to, aby probíhala správná obroda islámské ummy a následně islamizace naší společnosti. Naděje, víra a pochopení je to, co nyní potřebujeme. Bože veď nás správnou cestou a naše příbuzné, sousedy, a celou naši zemi a země kolem ní. Ámín."

inu, lišky podšité, tak se na to musí, správně.

až dojde k plné islamizaci naší společnosti, zajisté žádné takové excesy jako karikatury proroka nebudou.

na to vezmu jed :) 


na dnešním shromáždění v paříži jsem uviděl heslo: not afraid.

všichni slušní lidé jsou dnes smutní, protože dnes se opět útočilo na svobodu a dnes opět umírali lidé.

všichni jsou charlie. 

je suis charlie.

su šárlí. modB6wLoAvIEAAMZED.png

šarío pro českou republiku, trhni si nožkou, not afraid. 

a klidně si mašalá. 

moderavv.jpg

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky