zednáři na měsíci

pondělí 8. únor 2016 19:38

člověka to na síti dohoní vždycky, ty brepty o tom, že žádný dvojčata nespadly, že spadly, ale vyhodil je do vzduchu mossad, že je nevyhodil mossad, ale cia, že malajské letadlo v sobě mělo samé mrtvoly a nikdo tam nezemřel, že američané nepřistáli na měsíci, že s pařížskými útoky nemá náboženství míru co dělat.

říkám si, je to nebezpečný?

myslím že jo, je. a hodně.

v éře internetu, facebooku, blogů, zpravodajských serverů sice na jednu stranu slovo ztrácí svoji závažnost, takže zabývat se plkáním nějakého bloggera nebo třeba i celého serveru, vypadá jako ztráta času.

jenže, na druhou stranu: když jsou těch webů desítky a jsou všelijak provázané (třebas ty naše ruské), vytváří virtuální zdání důvěryhodnosti a závažnosti.

jako by jeden nesmysl na aeronetu měl mít stejnou váhu jako jedna zpráva na bbc.

vzniká optický klam, že to má být jako 1 : 1.

a když to pak slyšíme z různých stran a mnohokrát, tak si lidi začnou říkat, že „něco na tom třeba je“ nebo „tomu bych věřil“.


jako by „věřil bych tomu“ mělo někomu stačit…

jenže na znejistění a zpochybnění to jistě stačit může.

zvláště pokud člověk není informačně gramotný a není naučený používat kritické myšlení. zvláště, když to uslyší opakovaně.

a asi o nic jiného těmhle webům a blogískům nejde.  


mělo by se to zakázat?

fakt nevím. má se zakázat a trestat zpochybňování holocaustu? zpochybňování přistání na měsíci? spiklenecké teorie o pádu dvojčat? blbiny, že za pařížskými útoky je mossad? kecy o nebezpečí očkování?

kde pak přestat?

zakázat iracionalitu a víry v nesmysly nemůžeme.

myslím si, že holt tyhle nesmysly musíme strpět.

a doufat, že to nějak demokracie ustojí.

a až někdo bude zase plkat o židozednářích a jak se vším hýbou, a jak mossad vystřílel charlie hebdo, tak se jim nahlas vysmát a zaťukat si na čelo. 


nezdravým vedlejším produktem politické korektnosti je představa, jako by snad měly všechny názory stejnou váhu. že když se bude povídat o astrofyzice, z hlediska vyváženosti tam přizvat astrologa. když o očkování, tak tam přizvat odbornici na čakry. když o morálce, tak tam přizvat kněze.

ne, všechny názory prostě nemají stejnou hodnotu.

když vedle sebe dáte astronauta a konspiračního teoretika, evolučního biologa a kreacionistu, nejsou to názory stejné váhy.

na jedné straně jsou prokázaná fakta, na druhé totálně připitomělé absurdity bez jakéhokoli opodstatnění.

myslím, že bychom si neměli hrát na zdvořilost a měli bychom se jim nahlas vysmát.

snad to bude stačit.  

igor sazma

igor sazma

igor sazma

přináším zcela klíčové informace o zásadních událostech tohoto vesmíru a nejbližších přilehlých realit. k dalším významným přínosům mé činnosti patří propagace psaní malými písmeny.

já nic, já muzikant

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky